Skup samochodów używanych - alternatywa dla bezpośredniej sprzedaży auta

Skup samochodów  używanych - ofertaNowoczesne skupy samochodów proponują odkup samochodu używanego za gotówkę

Ciekawą alternatywą dla bezpośredniego sprzedawania samochodów oraz korzystania z usług komisów jest zdecydowanie się na współpracę ze skupem samochodów.

To rodzaj nowoczesnego komisu, proponującego szybki i legalny odkup aut za gotówkę.


Skup samochodów używanych - jak wygląda transakcja w skupie aut?

Wszystko rozpoczyna się od skontaktowania się klienta z pracownikiem skupu samochodów używanych. Może nastąpić to na drodze rozmowy telefonicznej, wymiany maili lub wizyty osobistej. W trakcie tej pierwszej rozmowy klient informuje ile i jakie samochody ma na sprzedaż. W skupie jednorazowo można oczywiście sprzedać więcej niż jedno auto. Pracownik skupu będzie potrzebował pozyskać podstawowe dane na temat auta czy aut, w tym rocznik, przebieg oraz stan techniczny. Nie ma problemu, aby w skupie sprzedać auto powypadkowe czy nawet niesprawne. Pracownicy pojawią się po nie z własnym, profesjonalnym transportem. Klient nie ponosi z tego tytułu żadnych, dodatkowych kosztów. Już w trakcie tej pierwszej, niezwykle istotnej rozmowy, paść mogą informacje na temat ewentualnej ceny samochodu. Pracownik skupu musi bowiem wiedzieć, jaką mniej więcej ilość gotówki mają ze sobą zabrać osoby, które udadzą się na dokonanie transakcji.

Skup aut - gdzie odbywa się ta część procesu sprzedaży samochodu?

Skupy samochodów używanych podchodzą do tej kwestii bardzo elastycznie. Na spotkania umawiają się miejscach publicznych, w tym na parkingach przed dużymi marketami. Mają tam miejsce oględziny samochodu oraz negocjacje cenowe. Gdy obie strony dojdą do porozumienia w sprawie ceny, podpisywana jest umowa kupna-sprzedaży. Następnie dokonuje się zapłaty za samochód. Skupy preferują odkup za gotówkę ale chętnie przelewają również pieniądze na konto bankowe klienta. Jak widać, transakcje w skupie samochodów przebiegają szybko i sprawnie, zazwyczaj w trakcie jednego spotkania. Sprawia to, że firmy cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i rosnącą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw czy placówek.

Kto korzysta z oferty skupu - samochody używane?

Pierwsza grupę klientów skupu samochodów używanych stanowią osoby prywatne, które nie są zainteresowane sprzedażą bezpośrednią ani oddawaniem samochodu do komisu. Kolejna grupa to firmy i instytucje, w tym korporacje taksówkarskie, firmy windykacyjne, transportowe, wypożyczalnie samochodów czy przedsiębiorstwa przewozowe. Dlaczego aż tak szerokie grono odbiorców stawia na transakcje w skupie? Po pierwsze dlatego, że są szybkie i sprawne, a każdemu z nas zależy dziś na czasie w przypadku sprzedaży samochodu. Po drugie, sprzedaż jest bezpieczna i w stu procentach legalna. Nie musimy bać się tego, że auto zostanie sprzedane niezgodnie z prawem. Wszystko odbywa się bowiem w oparciu o znaną umowę kupna-sprzedaży.

Wycena samochodu używanego

Kolejna kwestia dotyczy elastyczności skupu w kwestii stanu wizualnego i technicznego samochodu. Auto nie musi być specjalnie przygotowane do procesu sprzedaży. Skupy wyceniają je bardzo obiektywnie, co pozwala nam na sprzedaż auta po najwyżej możliwej cenie.

Co więcej, skupy to jedno z nielicznych miejsc, gdzie bez problemu sprzedamy auto po wypadku czy nawet samochód niesprawny. Te i inne zalety skupów sprawiają, że w błyskawicznym tempie zyskują one zwolenników, co przyczynia się do dynamicznego rozwoju firm tego rodzaju i tym samym - całej branży.Podobne:
Skup samochodów - zasady działania

Samochody - skup samochodówZasady działania skupu samochodów używanych Bardzo dużą popularnoś

Wynajem samochodu czy jego zakup?

Zakup samochoduWynajem samochodu czy jego zakup - co jest korzystniejsze dla firmy? Dla każdego prywa

    www.autoskupy.info - skupy samochodów używanych: Warszawa, Łódź, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Szczecin