Skupy samochodów używanych

Skup samochodów  używanychAuto skupy używanych samochodów od pewnego czasu są dużą konkurencją dla komisów samochodowych, które przez lata były idealnym rozwiązaniem dla osób, które bezproblemowo chciały pozbyć się auta.

Jednak wstawienie samochodu do komisu wiąże się z wcześniejszym odświeżeniem go i zamrożeniem pieniędzy na dłuższy czas. Żaden właściciel komisu nie jest w stanie podać terminu w jakim zostanie znaleziony kupiec. Dodatkowo komisy wymagają by wstawiane auto spełniało określone wymagania. Każdorazowo musi być czyste i prawie zawsze sprawne. Prowizja jaką należy zapłacić za użyczenie miejsca na placu też nie jest mała. Mimo spełnienia tych wszystkich warunków sprzedający nie ma gwarancji, że do transakcji dojdzie (transakcja w skupie aut), a jeśli klient zostanie znaleziony to kiedy.

Skup samochodów używanych

Dlatego pojawienie się auto skupów samochodów używanych zrewolucjonizowało handel samochodowy. Firmy te zajmują się skupowaniem aut do dalszej odsprzedaży, jednak w tym przypadku sprzedający nie musi się martwić, czy i w jakim czasie skup znajdzie klienta.

Procedura sprzedaży auta (samochody osobowe) odbywa się bardzo szybko, najczęściej jedyna czynnością jaką należy wykonać jest zgłoszenie chęci sprzedaży auta. Można to zrobić na dwa sposoby przez internet, bądź telefonicznie, zarówno podczas wypełniania formularza kontaktowego, jak i w przypadku rozmowy z pracownikiem firmy skup aut należy podać podstawowe informacje dotyczące samochodu.

Po dokonaniu zgłoszenia w ciągu 24 godzin zostaje ustalony czas i miejsce oględzin oraz wstępna wycena samochodu, spotkanie to może odbyć się w miejscu zamieszkania, lub parkowania samochodu, nawet jeśli sprzedający pochodzi z innego miasta niż wybrany auto skup.

Jeśli cena odpowiada obu stronom zostaje podpisana umowa i ustalenie formy wypłaty, do wyboru mamy najczęściej szybki przelew na konto, lub gotówkę do ręki.

- BusyPodobne:
Skup samochodów - zasady działania

Samochody - skup samochodówZasady działania skupu samochodów używanych Bardzo dużą popularnoś

Wynajem samochodu czy jego zakup?

Zakup samochoduWynajem samochodu czy jego zakup - co jest korzystniejsze dla firmy? Dla każdego prywa

www.autoskupy.info - skupy samochodów używanych: Warszawa, Łódź, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Szczecin